Förtroendevalda

Vilka är vi?
Akutgruppen består av ett gäng glada volontärer med väldigt olika erfarenhet av katter i allmänhet och hemlösa katter i synnerhet. Det som binder oss samman är, så klart, vårt stora engagemang i hemlösa katter – vi brinner alla för att hjälpa dem till ett bättre liv. Vi vill också arbeta för att höja kattens status i samhället så att vi kan minska antalet katter som blir hemlösa. Varje volontär i Akutgruppen lägger ner så mycket tid och arbete som man vill och kan, därför är vissa mer, andra lite mindre engagerade.

Styrelsen består av:
Tf. ordförande
Lena lena@akutgruppen.com

Ledamot/Kassör:
Anette anette@akutgruppen.com

Ledamöter:
Linn linn@akutgruppen.com
Angelica angelica@akutgruppen.com
Åsa asa@akutgruppen.com (ersättare)

Suppleanter:
Stig stig@akutgruppen.com
Myh myh@akutgruppen.com

Revisor:
Anna-Lena

Valberedning:
Anna anna@akutgruppen.com
Helena helena@akutgruppen.com

Adoptionskoordinator:
Anna adoptera@akutgruppen.com

Jourhemskoordinator:
Helena helena@akutgruppen.com

Webmaster:
Moa moa@akutgruppen.com
Mikaela mikaela@akutgruppen.com

Ansvarig för djurhållningen:
Mikaela mikaela@akutgruppen.com